Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 05.03.09 № 236 „Про роз’яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 для фізичних осіб, які проводять підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи”, яка була ініційована та розроблена за безпосередньою участю Держкомпідприємництва.

Основною метою акту є роз’яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” (в редакції Указу Президента України від 28 червня 1999р. N 746).

Громадянам України, які працюють за межами України, надається право застосовувати спрощену систему оподаткування шляхом сплати єдиного податку за умови дотримання певних критеріїв.

Зокрема, така фізична особа має:

· по-перше, зареєструватися підприємцем;

· по-друге, не залучати до своєї діяльності найманих працівників та членів сімї, в тому числі за договорами цивільно-правового характеру;

· по-третє, дохід за календарний рік не повинен перевищувати 500 тис. гривень.

Прийняття цієї постанови стимулюватиме фізичних осіб, які працюють за межами України, до участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та дозволить реалізувати їх соціально-економічні права.

Постанова № 236 передбачає право громадян України, що здійснюють підприємницьку діяльність за межами України і не залучають до своєї діяльності найманих працівників, обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку становить 200 гривень, і ця незначна сума надає право легалізації суми, еквівалентної 500 тис. Гривень. За 200 гривень на місяць робітник, що вимушено працює за межами України автоматично звільняється від сплати 15% податку з доходів фізичних осіб, який обовязково сплачують громадяни України.

Наголошуємо, що право обирати належить особисто людині – чи скористатися легалізацією, чи знехтувати можливістю, яку надає держава. Рішення про перехід на єдиний податок добровільне.

 

назад